Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Warszawa, 14.04.2019

NIEDZIELA Pamowa

1. Dziś o godz. 18.00 będzie ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją Eucharystyczną.

2. Dziś o godz. 9.30 w sali przy kancelarii, będzie konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Św. do powszechnego apostolstwa świeckich”

3. W najbliższy wtorek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18.00 do 21.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami.

4. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek przeżywać będziemy mękę i śmierć Pana Jezusa, oraz adorować Jego Krzyż. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę uczestniczyć będziemy w Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy świętowanie Wielkanocy. W sobotę błogosławione będą pokarmy na stół wielkanocny od godz. 7.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgiach Triduum Paschalnego. Liturgie w czwartek i piątek rozpoczną się o godz. 18.00, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W tych dniach nie ma Mszy św. rano.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 będzie Msza św. z procesją rezurekcyjną. Następne Msze św. będą od godz. 8.30 tak jak w każdą Niedzielę. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji zapraszamy na próbę w najbliższą środę o godz. 17.00 w kościele.

6. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za składane ofiary.

7. Pod chórem zbierane są comiesięczne składki na Radio Maryja.

8. Pod chórem kościoła można nabywać prasę katolicką. Można także kupić paschałki, które będziemy używać w Wigilię Paschalną.

9. Komunikat Arcybiskupa Warszawskiego na 25 lecie święceń biskupich Biskupa Piotra Jareckiego

„ W Uroczystość św. Wojciecha, 23 kwietnia 1994 r. biskup Piotr Jarecki przyjął w archikatedrze, z rąk Ks. Prymasa Józefa Glempa święcenia biskupie. W najbliższych dniach będziemy obchodzić srebrny jubileusz tych święceń i dziękować Panu Bogu za posługę biskupa Piotra w naszej Archidiecezji, w Kościele w Polsce, a także w różnych gremiach Kościoła Powszechnego. Przez 13 lat służył pomocą w czasie pasterzowania kardynała Józefa Glempa, a od 12 jest jednym z moich najbliższych współpracowników. Serdecznie dziękuję i zapraszam cały Kościół Warszawski do modlitewnego dziękczynienia za biskupa Piotra, szczególnie w uroczystość św. Wojciecha. W tym dniu, jak każdego roku, Dostojny Jubilat będzie celebrował Mszę Świętą w parafii św. Wojciecha na Woli o godz. 18.00. Tam można dołączyć się do modlitwy z Jubilatem i za Jubilata. Zapraszając do modlitwy z serca błogosławię "

+ Kazimierz Kardynał NyczWprowadził: Ks. Wojciech Łagowski

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 27242 Pielgrzymem w naszej Świątyni.