Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Warszawa, 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Nauki będą na Mszach św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Spowiedź będzie codziennie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. rekolekcyjnej.

2. Zwieńczeniem naszych rekolekcji będzie w piątek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwu temu przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Rafał Markowski. Zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyruszymy procesjonalnie ulicami: Wolską, Sokołowską, św. Wojciecha, Syreny i Wolską. Będzie to ostatnie nabożeństwo drogi krzyżowej w tym roku, dlatego prosimy wiernych, żeby choć raz uczestniczyli w tym nabożeństwie wielkopostnym. Niech nasz liczny udział będzie manifestacją naszej wiary i przywiązania do Chrystusa. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony. W piątek będzie tylko jedna droga krzyżowa. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do niesienia pochodni i zgłoszenie się do ks. Marka.

3. Dziś o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją Eucharystyczną.

4. Również dzisiaj o godz. 9.30 w sali przy kancelarii będzie kolejna konferencja z cyklu „Przez poznanie Pisma Św. do powszechnego apostolstwa”

5. W tym tygodniu będą spotkania w grupach dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek zapraszamy na Mszę św. z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

7. W najbliższą sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osoby starsze, które pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed świętami. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa i rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę zmieniamy czas na letni, przesuwając wskazówki do przodu.

9. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać za składane ofiary.

10. Prasa katolicka jest do nabycia pod chórem kościoła.Wprowadził: Ks. Wojciech Łagowski

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 1700 Pielgrzymem w naszej Świątyni.